wkłady kominkowe
Wkład kominkowy to bezwzględnie jeden z najważniejszych elementów kominka. Przy wyborze wkładu należy zastanowić się nad odpowiednim doborem mocy grzewczej oraz elementów wyposażenia. Ważnym czynnikiem jest tu kubatura pomieszczeń do ogrzania oraz funkcja, jaką ma spełniać kominek (dekoracyjna czy praktycznie źródło ciepła). Właściwy dobór paleniska to klucz do sukcesu, bowiem wkład jako serce naszego domowego ogniska , będzie nam służył tak jak zaplanowaliśmy.

W stałej sprzedaży oferujemy wkłady następujących firm:

Kratki.pl

Przykładowe wkłady powietrzne:


Przykładowe wkłady z płaszczem wodnym:

Przykładowe wkłady powietrzne:


Przykładowe wkłady z płaszczem wodnym:
HAJDUK
Firma Hajduk jest producentem wkładów grzewczych stalowo-szamotowych. Jej produkty charakteryzują się trwałością, niezawodnością, estetyką oraz precyzją wykonania widoczną w każdym detalu. Zalety wkładów kominkowych firmy HAJDUK:
- nowoczesna dwupłaszczowa konstrukcja,
- czopuch wkładu trwale i solidnie zespawany z korpusem, bez stosowania materiałów uszczelniających oraz śrub,
- rura płomiennica przechodząca przez czopuch paleniska, dla odzysku dodatkowej ilości gorącego powietrza ze spalin,
- system doprowadzenia i rozdzielenia powietrza z zewnątrz Jet Stream,
- system samoczyszczenia szyby i dopalania gazów wylotowych Clear View,
- wysoka sprawność cieplna dochodząca w zależności od modelu do 85 %,
- pojemny wyjmowany popielnik,
- żaroodporne szyby ceramiczne,
- 5 lat gwarancji na wkłady tradycyjne, 3 lata na wkłady z płaszczem

Poniżej przykładowe wkłady powietrzne:


Poniżej przykładowe wkłady z płaszczem wodnym:

 

JOTUL
Jotul koncentruje się na jakości, ponadczasowej konstrukcji, przyjaznych dla użytkownika funkcjach oraz najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Posiada w ofercie kompletną gamę swoich produktów - zarówno modele tradycyjne jak i współczesne. Dzięki norweskiemu wykonawstwu, wysokiej jakości i nieustannemu poleganiu na dobrych konstrukcjach, Jotul jest chętnie wybierany przez pokolenia użytkowników. Jako jeden z niewielu producentów udziela 10 lat gwarancji.

Poniżej przykładowe wkłady:ARYSTO
Wkłady ARYSTO są produkowane w oparciu o najnowsze technologie wytwórcze oraz projektowe. Doświadczeni konstruktorzy mają do dyspozycji najnowsze oprogramowanie do wspomagania prac projektowych, co umożliwia ciągłe podnoszenie jakości wykonania i sprawności wkładów kominkowych. Dzięki najwyższej jakości materiałów i stałej, drobiazgowej kontroli, wkłady ARYSTO wykonane są na najwyższym poziomie oraz zapewniają klientom długi czas bezawaryjnej eksploatacji. Potwierdzeniem wysokiej jakości może być pięcioletni okres gwarancji, jakim objęty jest korpus wkładu oraz wszystkie jego mechanizmy.

Poniżej przykładowe wkłady powietrzne:


Poniżej przykładowe wkłady z płaszczem wodnym:TARNAVA
Tarnava jest producentem unikatowych, monolitycznych wkładów kominkowych. Całość paleniska jest odlewana jako jeden element bez spawów i śrub. Drzwiczki są indywidualnie dobierane i szlifowane, co zapewnia absolutną hermetyczność i eliminuje potrzebę stosowania uszczelek. Przystosowanie do nowatorskich rozwiązań doprowadzania powietrza zapewnia dużą wydajność i ekonomiczność. Specjalna kurtyna powietrzna zapobiega osiadaniu sadzy na szybach wkładu. Deflektor kieruje spaliny do środkowej części paleniska gdzie następuje dopalanie gazu. Zewnętrzne i wewnętrzne żeberka o dużej powierzchni wymiany termicznej zapobiegającej wydostawaniu się ciepła przez ciąg kominowy.

10 letnia, pisemna gwarancja!

Poniżej przykładowe wkłady:
PAMA

Wszystkie wkłady są przeznaczone do ciągłego palenia. Wysokojakościowe materiały oraz technologia produkcji to atuty, którymi może się pochwalić producent. Wkłady wykonane są bardzo szczelnie, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości uszczelnień wysokotemperaturowych. Stalowo - szamotowa konstrukcja gwarantuje wyższą temperaturę w rejonie paleniska dzięki czemu podwyższa się sprawność wkładów poprzez dokładniejsze wypalanie się gazów drzewnych powstałych w procesie spalania. Wkłady mają wbudowany system obdmuchu szyby powietrzem wtórnym, dzięki czemu spowalnia się jej brudzenie. 

Poniżej przykładowe wkłady:KFDROBI-REN
Wkłady kominkowe polskiej marki Robi-Ren wykonane są ze stali kotłowej o grubości 4 mm. Charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną.   Posiadają w standardzie wbudowany szyber, który pozwala na regulację ciągu komina oraz dolot powietrza z zewnątrz. Są to urządzenia spełniające wymagania normy europejskiej EN 13229, posiadają znak CE. Objęte są 5 letnim okresem gwarancji.
Poniżej przykładowe wkłady powietrzne:


Poniżej przykładowe wkłady z płaszczem wodnym:


Uniflam
Wkłady kominkowe marki Uniflam wykonane są z żeliwa, materiału doskonale magazynującego i długo oddającego ciepło. Zabudowane  w kominku, odbierają ciepło od płomienia i nagrzewają nim powietrze opływające jego mocno ożebrowany nagrzany korpus, a część ciepła oddaje przez promieniowanie gorącej szyby. Wkłady kominkowe marki Uniflam  charakteryzują się wysoką wydajnością rzędu 70% oraz niską emisją tlenku węgla, co zostało potwierdzone znakiem Flamme Verte. "Zielony Ogień" to znak przyznawany wyłącznie urządzeniom proekologicznym, które dzięki ograniczeniu emisji zanieczyszczeń sprzyjają ochronie naszego środowiska. Są to urządzenia stałopalne, spełniające wymagania normy europejskiej EN 13229, posiadają znak CE. Objęte są 5 letnim okresem gwarancji.

Poniżej przykładowe wkłady :

 
Wszystkie logotypy i nazwy umieszczone na stronie należą do ich właścicieli i mają charakter jedynie informacyjny.
Wszystkie prawa zastrzeżone. salon kominkowy Modne Kominki©2011
projekt i realizacja: .e.y.c.